چگونه بهترین لباس عروس را انتخاب کنیم؟

متد اولی که باید بیاموزید:

5 نکته انتخاب بهترین لباس عروس برای اندام شما

 

هر کسی مطمئنا میخواهد در شب عروسی خود در بهترین حالت ظاهر شود، برای رسیدن به این هدف انتخاب لباس عروس مناسب یکی از کلیدهای شماست. در ذهنتان چه به دنبال لباس یکدست سفید و پرنسسی باشید چه در جستجوی طرح های مدرس لباس عروس، در هر حال باید لباس مناسبی انتخاب کنید که زیبایی شما را چند برابرکند و نواقص احتمالی را بپوشاند. اغلب خانم‌ها در انتخاب لباس مورد نظرشان بخاطر فراوانی گزینه‌ها گمراه می‌شوند، با وجود طیف گسترده‌ای از تنوع مدل‌ها و رنج قیمت‌های متنوع، انتخاب لباس عروس مناسب شما می‌تواند تبدیل به یک ریسک شود!!! لباس گران‌تر ممکن است ظاهر زیباتر یا کیفیت بهتری داشته باشد اما ممکن است بهترین گزینه برای شما نباشد! همانند تمام قسمت‌های برنامه‌ریزی برای عروسی انتخاب لباس عروس مناسب هم نیاز به پلن درست، ریزبینی و صبر دارد.

 

بهترین تنخور لباس عروس برای شما کدام است؟

 

انتخاب لباس عروس

 

۱. قبل از پیدا کردن مزون یا فروشگاه مورد نظرتان ابتدای نوع بدنتان را تشخیص دهید! بدن شما گلابی است یا سیب؟ مستطیل شکل است یا مثلث؟ اگر به نسبت خط سینه و باسن، کمر شما به طور ملموسی باریکتر است شما دارای فرم بدن گلابی یا ساعت شنی هستید. بهترین لباس عروس برای اندام گلابی شکل لباس‌های A شکل هستند.

لباس‌های فرم A معمولا خط برش کمر مشخصی دارند و دامن آن‌ها مشخصا از قسمت کمر جدا می‌شود و بالاتنه چسبانی دارند. اکثر لباس‌های دکلته مرسوم چنین فرمی دارند که این مدل لباس برای اکثر اندام‌ها مناسب است. اگر کمر باریکی دارید تزیینات روی لباس مثل کمربندهای کار شده و پاپیون پشت کمر به شما پیشنهاد می‌شود اما اگر ران و باسن بزرگی دارید از شلوغ کردن لباس به ویژه سمت کمر و پشت لباس بپرهیزید!

 

 

انتخاب لباس عروس

 

۲. اگر سینه‌های بزرگی دارید انتخاب یک لباس عروس آستین دار یا حلقه دار مناسب شماست. لباسی را انتخاب کنید که در قسمت کارور یا سینه کاملا اندازه باشد، از انتخاب لباس‎‌هایی با کاپ سینه تنگ بپرهیزید، در این روز قرار نیست دائما بشینید و یا جلوی آینه بایستید، قرار است بسیار پر جنب و جوش باشید پس عواقب هر انتخاب در لباس یا ملهقات آن را بسنجید! مجبور نیستید از انتخاب دکلته صرف نظر کنید اما از اندازه بودن کاپ‌های داخل لباس و خوب قرار گرفتن آن‌ها روی بدنتان کاملا مطمئن شوید.

بهترین گزینه برای این افراد انتخاب یک لباس با یقه مربعی است. اگر نمی‌خواهید لباس شما حتما آستین دار باشد از یک لباس آستین حلقه‌ایی با یقه زاویه مربعی استفاده کنید.

 

 

انتخاب لباس عروس

 

۳. بهترین انتخاب برای اندام‌های تو پر یا چاق برش زیر سینه است. لباس برش امپراطوری یا برش زیر سینه همانند لباس فرم A است اما همانطور که از اسمش پیداست برش بجای کمر دقیقا زیر سینه قرار دارد. این مدل لباس به راحتی به اکثر فرم‌های بدن می‌نشیند و اگر با وجود اضافه وزن دوست دارید لباس تنگ بپوشید بهترین راز برای شما استفاده از این نوع لباس است. اگرچه لباس امپراطوری برش لخت و افتاده ای دارد اما از انتخاب یک لباس با پارچه زیاد یا تزئینات بیش از حد بپرهیزید! ناسلامتی در شب عروسی قرار است چهره شما بیشتر بدرخشد!

 

 

انتخاب لباس عروس

 

۴. اگر قد کوتاهی دارید و اندامتان زیاد کشیده نیست از لباسی با برش عمودی استفاده کنید. خطوط عمودی قد شما را بلندتر و اندامتان را کشیده تر نشان میدهد. از انتخاب هر لباسی که دیتیل‌های افقی دارند مانند کمربند، برش کمر و سینه و حاشیه های افقی، اجتناب کنید. معروف‌ترین برش عمودی برای لباس‌های عروس برش پرنسسی است که از سرشانه‌ها شروع می‌شود و با عبور از روی سینه به پائین دامن می‌رسد.

 

 

انتخاب لباس عروس

 

۵. هرچه دوست دارید بپوشید، بله اگر اندام کشیده و بلند دارید می‌توانید با در نظر گرفتن تناسبات هر مدل و برشی را انتخاب کنید. بستگی دارد که بخواهید فرم کشیده و مانکنی اندام خود را نمایش دهید یا برجستگی های بیشتری به اندام خودتان اضافه کنید. یک لباس یک تکه و بی برش کمک می کند که کشیده تر به نظر بیائید و یک لباس با برش ماهی باسن شما را برجسته تر نشان میدهد. اما اگر خیلی لاغر هستید از انتخاب لباس های خیلی تنگ صرف نظر کنید. کمربند، پاپیون های بزرگ، تورهای برجسته و پرکار و تزئینات (اما در حد مناسب نه زیاده روی) می تواند اندام شما را برجسته تر نشان دهد.

 

 

انتخاب لباس عروس

 

۶. در آخر در مورد نوع اندامتان باید اضافه کنیم که شما بیشتر از هرکسی خودتان را می شناسید. یک راه مناسب برای فهمیدن این موضوع که چه لباسی بیشتر مناسب اندام شماست نگاه کردن به لباس هایی که دارید است. در کدامیک از لباس های میهمانی خود احساس راحتی و زیبایی بیشتری میکنید؟ یک راه دیگر برای فهمیدن این موضوع این است که برای خود یک لیست کوچک تهیه کنید که از برش و فرم لباس چه توقعاتی دارید؟ میخواهید باسن خود را بپوشانید یا بازوهایتان را نمایش دهید؟ پس یک لباس آستین بلند با دامن تنگ گزینه مناسبی نیست. به همین ترتبیب می‌توانید انتخاب‌های خود را محدودتر کنید و به گزینه نهایی برسید!

 

 

متد دومی که باید بدانید:

در مورد انواع مدل های لباس عروس تحقیق کنید

 

 

انتخاب لباس عروس

۱. به مجلات عروسی دقت کنید. مجلات عروسی از در دسترس ترین رسانه ها برای کسب اطلاعات در مورد لباس عروس هستند. اگر فکر می‌کنید که دانستن این نکته که چه فرم لباسی برای شما مناسب است کافی است، با مطالعه مجلات عروسی می‌توانید ایده ها و اطلاعات زیادی کسب کنید.

 

 

انتخاب لباس عروس

۲. ویژگی‌های لباس عروس ایده آل خود را کم کنید. به غیر از مناسب بودن لباس عروس برای نوع اندام شما ویژگی‌های دیگری در لباس وجود دارد که کاملا بستگی به سلیقه شما دارد. برای مثال در مورد یقه لباس، شما یقه بسته را ترجیح میدهید یا یقه باز؟ هفتی شکل یا گرد یا مربعی؟

در نظر بگیرید که دوست دارید فرم کلی لباس پفی و پرچین و پر کار باشد یا یک لباس کاملا فیت؟ به رنگ لباس فکر کنید، لباس یکدست سفید را ترجیح می‌دهید؟ یا دوست دارید کمی تناژ نباتی داشته باشد و از حالت سردی کمی خارج شود؟ همچنین به میزان تزئینات مورد علاقه تان فکر کنید! دوست دارید یک لباس پرکار و سوزن دوزی شده بپوشید یا لباسی که برش های دوخت آن بخوبی نمایان هستند؟ با یادداشت کردن این نکات ذهنتان را از پرآکندگی و سردرگمی خلاص کنید.

 

 

انتخاب لباس عروس

۳. از اینترنت برای جستجوی لباس مورد علاقه خود استفاده کنید. اینترنت یک منبع عالی برای جستجوی اختصاصی در مورد هر موضوعی است، علاوه بر جستجو در گالری‌های تصاویر لباس عروس از مطالب راهنما مانند همین مطلب استفاده کنید. برای جستجو در اینترنت بهتر است بعد از مشخص کردن سلایق شخصی خود عبارت مورد نظرتان مثل:

“لباس عروس پشت باز”، “لباس عروس با یقه گرد” یا “لباس عروس با کمربند” را در گوگل جستجو کنید تا مستقیما به آنچه مورد نیازتان است هدایت شوید.

 

 

انتخاب لباس عروس

۴. از سبک و مدل‌های مورد علاقه‌تان روی یک تخته کلاژ تهیه کنید، خجالت نکشید این کار اصلا عجیب و غریب نیست، این شاید مهمترین لباسی باشد که در طی عمر خود خواهید پوشید پس تهیه یک برد کوچک برای انجام بهترین تصمیم‌گیری اصلا زیاده‌روی نیست! مدل‌های موردعلاقه خود را پرینت کنید، می‌توانید در بعضی موارد تنها دیتیل‌های مورد علاقه خود را پرینت بگیرید و ببرید، انجام این کار باعث انسجام بیشتر ذهن و تصمیم شما خواهد شد، شما می‌توانید دقیقا ببینید چه چیزی دوست دارید یا چه چیزی را واقعا دوست ندارید، انجام دادن این کار سرفرصت انتخاب شما را مشخص تر و تردیدهایتان را کمتر می‌کند.

 

 

انتخاب لباس عروس

۵. قبل از شروع به خرید تحقیقاتان درباره لباس عروس را به اتمام برسانید، قبل از اینکه بخواهید با بی اطلاعی و بی‌هدف بین لباس عروسی فروشی ها بگردید کاملا بدانید که به دنبال چه چیزی هستید، این امر باعث می‌شود فروشندگان مغازه یا صاحبان مزون بهتر بتوانند شما را راهنمایی کنند تا اینکه بدون اطلاع از خواسته شما، شما را سردرگم‌تر سازند.

با جمع بندی موارد قبلی یک جمله کامل و گویای اینکه دقیقا چه میخواهید برای خودتان بنویسید، مثلا ممکن از بعد از بررسی تمام موارد قبلی و فاکتور کردن مواردی که دوست ندارید به این جمله برسید: “من یک لباس کاملا سفید با برش امپراطوری و دنباله می‌خواهم.”

 

 

متد سومی که باید بدانید:

مشخص کردن بودجه لباس عروس

 

انتخاب لباس عروس

۱. وضعیت مالی خود را در نظر بگیرید. احتمالا برای کلیه موارد عروسی شما میزان بودجه مشخصی در نظر گرفته‌اید. کارشناسان مراسم عروسی عقیده دارند که ۸ تا ۱۰ درصد بودجه خود را به تهیه لباس عروسی اختصاص دهید. معمولا در پایان عروسی شما متوجه می‌شوید تا ۱۰ درصد بیشتر از میزان بودجه مشخص برای عروسیتان خرج کرده‌اید.

 

 

انتخاب لباس عروس

۲. هزینه لباس تنها به خرید آن از مغازه یا مزون خلاصه نمی‌شود، به احتمال زیاد بعد از خرید، لباستان دست خیاط را می‌بوسد، اکثر فروشگاه‌ها یک خیاط دارند که پس از خرید لباس تغییرات مورد نظر شما را به روی لباس پیاده می‌کنند. تنگ و گشاد کردن و کم زیاد کردن تزئینات و جزئیات و کوتاه کردن قد لباس می‌تواند از این دست تغییرات باشند که همگی شامل هزینه هستند. برای برآورد این هزینه ها قبل از تصمیم به خرید نهایی می‌توانید از خود فروشگاه کمک بگیرید و رنج قیمت تعمیرات را بدانید. به قول معروف سعی کنید در تمامی موارد مظنه دستتان باشد تا انتخاب درست‌تری انجام دهید.

 

 

انتخاب لباس عروس

۳. مورد مهم دیگری که در وزنه لباس عروس قرار می‌گیرد اکسسوری‌ ها یا همان ملهقات لباس مانند تور و کفش و این‌ها هستند. در هنگام برآورد هزینه حتما در نظر بگیرید تا چه میزان می‌خواهید خرج این موارد کنید. برای انتخاب آن‌ها هم مانند لباس می‌توانید قبل از جستجوی مغازه ها از اینترنت کمک بگیرید تا بدانید دقیقا چه چیزی مورد نیاز و علاقه شماست.

 

 

انتخاب لباس عروس

۴. حتما با نامزد خود مشورت کنید! شاید این مسئله رمانتیک و دوستداشتنی نباشد، اما حتما باید میزان بودجه لباس عروس را با نامزدتان مشخص کنید. علاوه بر تبادل نظر درمورد مدل لباستان حتما باید در مورد میزان هزینه لباس هم با هم صحبت کنید تا در هنگام خرید یکدیگر را غافلگیر نکنید! شفافیت داشتن در ابتدای تصمیم‌گیری خیلی بهتر از ایجاد اختلاف در حین یا بعد از خرید لباس است.

 

 

انتخاب لباس عروس

۵. بعد از اتمام هر فصل و رسیدن مدل های جدید اکثر مغازه ها نمونه هایی را که در ویترین خود به نمایش گذاشته بودند را حراج می‌کنند. برای کاهش هزینه یک راه انتخاب خرید از حراج لباس های نمونه است. در این حراج ها جای چانه زدن هم زیاد است چون معمولا فروشندگان میخواهند زودتر از شر لباس هایی که موجودیشان به اتمام رسیده خلاص شوند.

 

 

انتخاب لباس عروس

۶. راه دوم اجاره لباس یا خرید لباس دست دوم است، معمولا لباس عروس‌های مناسب دست دوم در مغازه های فروش لباس عروس وجود دارند که تنها با وارسی های زیاد متوجه استفاده شده بودن آن ها می‌شوید. البته لازم به ذکر است در هنگام  خرید لباس دست دوم دقت بیشتری به عمل بیاورید، حتما بررسی کنید که تمام قسمت های لباس عاری از لک و پارگی باشد، اگر فروشنده به شما وعده داد لکه یا پارگی قابل برطرف شدن است از او بخواهید قبل از پرداخت وجه لباس آن را ترمیم نماید

 

 

انتخاب لباس عروس

۷. زمان مناسبی را برای خرید لباستان انتخاب کنید، معمولا انتهای تابستان یا اواخر زمستان بهترین زمان ها برای خرید هستند چون اکثر فروشگاه های لباس عروس منتظر رسیدن مدل های کالشن های جدید خود هستند و به همین خاطر مدل های قدیمی را در طرح های تخفیفی به فروش می رسانند! اگر در این زمان قادر به خرید نیستید در زمان مناسب خودتان دنبال حراج های فروشگاه ها و مزون ها باشید.

 

 

انتخاب لباس عروس

 

۸. یک لباس ساده انتخاب کنید، هرچه لباس شما پرکارتر باشد، به این معنی که تور و دانتل و گلدوزی و… بیشتر در آن به کار رفته باشد به طبع قیمت بیشتری خواهد داشت، انتخاب یک لباس ساده علاوه بر آنکه قیمت کمتری دارد این اجازه را به شما می دهد که از ملهقات پرکارتر و برجسته تری استفاده کنید در عین حال در زرق و برق زیاده روی نکنید!

 

 

متد چهارمی که باید بدانید:

استارت خرید لباس عروس

 

انتخاب لباس عروس۱.فروشگاه ها و مزون های عروس مناطق مورد نظر خود را جستجو کنید، برای اینکار می‌توانید از اینترنت یا راهنمایی اطرافیانتان که اخیرا سابقه عروسی داشتند استفاده کنید. اگر این فروشگاه ها وبسایت یا شبکه اجتماعی دارند حتما آن ها را بررسی کنید تا با سبک و سیاق کار آن ها و همچنین میزان هزینه هایشان آشنا شوید. در این صورت میتوانید فروشگاه هایی که با بودجه شما همخوانی ندارد را از لیست جستجوی خود حذف کنید و وقت کمتری هدر دهید. در نظر داشته باشید بوتیک ها و یا مزون ها نسبت به فروشگاه های لباس عروس وسعت کمتری دارند اما معمولا ممکن است مدل های خاصی که در فروشگاه ها یافته نمی شوند در بوتیک ها موجود باشند.

 

 

انتخاب لباس عروس

۲. همیشه چند هفته زودتر از زمانی که در ذهنتان برای آغاز فرایند خرید در نظر دارید شروع کنید چون معمولا بعد از گذشت دو هفته نکات جدیدی را می‌آموزید که پیش از آن در نظر شما اهمیت نداشته اند یا کلا از آن ها بی خبر بوده اید. زمان مناسب و عاقلانه شروع جستجوی خرید حدود ۹ ماه قبل از تاریخ عروسی شماست، در نظر بگیرید ممکن است بخواهید وزن کم یا اضافه کنید، تصمیم قطعی برای مدل و قیمت بگیرید یا با مدل های جدید آشنا شوید یا حتا بعد از خرید لباس تغییراتی در آن ایجاد کنید، پس برای هر کدام از این تصمیمات زمان کافی لازم دارید!

 

 

انتخاب لباس عروس

۳. قرار ملاقات با مزون یا فروشگاه های مد نظر خود را تنظیم کنید، سر فرصت با آن ها تماس بگیرید و زمان مناسبی را رزرو کنید. قبل از زمان ملاقات بودجه وتوقع خود را به فروشنده بگویید. اگر اعلام کردند که با توجه به بودجه و نیاز شما مواردی دارند که پیشنهاد دهند زمان ملاقاتتات را قطعی کنید.

 

 

انتخاب لباس عروس

۴.برای قرارهای ملاقاتی که با فروشگاه ها تنظیم کرده اید آماده باشید، کفش و لباس زیری شبیه همان هایی که میخواهید در روز عروسی بپوشید برا پرو به تن کنید. همچنین در روزهای پرو از آراستن زیاد خود بپرهیزید، این به شما کمک خواهد کرد که هنگام پرو لباس ها کاملا بتوانید تصور کنید که با آن لباس در روز عروسی چگونه بنظر می رسید.

 

 

انتخاب لباس عروس

۵. یک یا دو نفر از افراد صمیمی و نزدیک را در روزهای پرو لباس به همراه داشته باشید، مهم نیست آن اشخاص چه کسانی هستند دوست، فامیل یا خود نامزدتان، مهم آن است که به اندازه کافی با شما صمیمی باشند و از سلیقه شما تا حدی خبر داشته باشند. اینکه کسی همراه شما باشد از احساساتی شدن شما هنگام پوشیدن یک لباس جلوگیری میکند. شما غرق تصور خودتان با لباس عروسی زیبایتان در شب عروسی هستید در حالی که همراهانتان عیب و ایرادهای لباس را هم میبینند و شما را از انتخاب احساسی یا ناگهانی نجات می دهند. البته سعی کنید افراد زیادی را برای انتخاب لباس به همراه نداشته باشید نظرات زیاد و متنوع مانع کار شما خواهد شد.

 

 

انتخاب لباس عروس

۶. به فروشنده دقیقا و شفاف بگویید به دنبال چه لباسی هستید. اگر عکسی از مدل لباس مورد علاقه‌تان به همراه دارید حتما به او نشان دهید این کار باعث می‌شود تا مدل هایی که اصلا مد نظر شما نیستند توسط فروشنده به شما پیشنهاد نشوند و شما گیج و خسته نشوید.

 

 

انتخاب لباس عروس

۷. درباره سایز لباستان واقع بین باشید، از انتخاب لباس هایی که برای شما خیلی کوچک هستند بپرهیزید. معجزه خاصی رخ نخواهد داد و شما در فرصت کوتاه سایز کم نمی کنید! اطمینان داشته باشید که لباسی که خریداری می کنید کاملا اندازه شماست، حتا این احتمال را در نظر داشته باشید که روزهای قبل از عروسی ممکن است کمی چاقتر هم بشوید. معمولا این روزها فرصت دقت داشتن بر روی غذایی که میل میکنید ندارید و بخاطر استرس و تجمع کارهایتان کمی بیشتر از قبل غذا میخورید! این را بخاطر داشته باشید که سایز لباس عروسی معمولا یک سایز بیشتر از لباس معمولی شماست اگر برای خرید لباس شب معمولی سایز ۳۶ را انتخاب می‌کنید برای لباس عروس بخاطر آستری و استفاده از پارچه زیاد باید سایز ۳۸ را در نظر بگیرید.

 

 

انتخاب لباس عروس

۸. اگر فروشنده این اجازه را به شما داد حتما از چند زاویه مختلف از لباس مورد نظرتان عکس و فیلم بگیرید. این کار به شما کمک میکند بتوانید لباس هایی که گزینه خرید شما هستند را به خوبی با هم مقایسه کنید و خودتان را در آن ها تصور کنید.

 

 

انتخاب لباس عروس

۹. برای خرید به چند مغازه سر بزنید، تنها به یک یا دو فروشگاه بسنده نکنید یا به اولین مزونی که از آن وقت گرفته اید سفارش دوخت ندهید! ممکن است بعد از خرید لباس یا سفارش دادن به خیاط گزینه های بهتری پیدا کنید. اما از زیاد گشتن بین مغازه های مختلف اجتناب کنید. جلسات سفارش و پرو بین نیم تا یک ساعت طول می کشند، تنها سه تا پنج روز را به گشتن در مغازه ها بپردازید و بعد از سفارش دادن یا خریدن لباستان از جستجو دست بردارید.

 

 

متد پنجمی که باید بدانید:

انتخاب اکسسوری ها و کارهای پایانی لباس عروسی

انتخاب لباس عروس

۱. معمولا بعد از خرید لباس شما به یک خیاط نیاز پیدا میکنید، شما لباس مورد علاقه تان را پیدا کردید و تا اینجا مهمترین قسمت کار انجام شده، اما ۲ مرتبه پرو قبل از عروسی انتظار شما را میکشد. یکی شش هفته قبل از عروسی تا تمام قسمت ها را به کمک یک خیاط بررسی و اندازه کنید و یک پرو دقیقا ۲ هفته قبل از عروسی تا مطمئن شوید لباس کاملا اندازه و فیت اندام شماست.

اکثر فروشگاه های لباس عروس خیاطی در خود فروشگاه دارند، اما شما میتوانید برای کاهش هزینه از خیاطی بیرون از مجموعه فروشگاه لباس عروستان استفاده کنید. اگر مشکل احتمالی در لباس وجود داشته باشد که فروشگاه از بیان آن امتناع کند بررسی لباس توسط یک خیاط دیگر میتواند گزینه مناسبی باشد.

 

 

انتخاب لباس عروس۲. تصمیم بگیرید که میخواهید در شب عروسیتان تور عروس به سر داشته باشید؟ اگر جواب شما بله است می توانید از فروشگاهی که لباستان را تهیه کرده اید درخواست کنید که تور مناسب آن لباس را هم ارائه دهند. قبل از تعیین وقت ویزیت در فروشگاه بررسی کنید که آیا فروشگاه هایی که برای خرید لباس انتخاب کرده اید تور عروس هم به فروش می رسانند یا نه این کار میتواند در صرفه جویی وقت به شما کمک کند.

 

 

انتخاب لباس عروس۳. ملهقات یا اکسسوری هایی که انتخاب میکنید باید مناسب لباس شما باشند. بخشی از درخشش و برازندگی شما در گرو کفش و تور و جواهرات شماست. اگر لباس شما یکدست سفید است سعی کنید ملهقات شما هم کاملا سفید باشند، اگر رنگ لباس شما یا بخشی از تزئینات آن نباتی یا به رنگ دیگری است کفشی با همان رنگ انتخاب کنید. اگر یقه لباس شما زیاد باز نیست سعی کنید از گردنبندهای بلند استفاده نکنید، در واقع جواهرات یک نوع تزئین هستند و روی هم قرار گرفتن تزئینات از شکوه هر دوی آن ها میکاهد. در کل سعی کنید در تمام قسمت های لباس و اکسسوری های خود از تزئینات و زرق و برق کمتری استفاده کنید، همیشه در نظر داشته باشید که “کمتر، بیشتر است!”

 

 

انتخاب لباس عروس
۴. بعد از به اتمام رسیدن خرید تمام موارد، لباس و ملهقات و غیره همه آنهارا به همانصورتی که قصد دارید در شب عروسی استفاده کنید بپوشید و بررسی کنید که همه چیز درست و به جای خود هستند. لباس عروسی خود را از جعبه خارج کنید، بهتر است بعد از پرو آخر لباس را به دست خشکشویی بسپارید تا با بخار دادن مناسب درزهای دوخت و جزئیات در جای خود به خوبی قرار بگیرند، بعد از آن لباس را در یک کاور با زیپ نگهداری کنید آن هم در جایی که از نور، بو و هرگونه برخورد به دور باشد.

 

یک نظر بدهید

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید