12 مدل از انواع دسته گل عروس در سال 2019

 

چه دسته گلی برای مراسم عروسی انتخاب کنیم؟

یکی از انتخاب‌های چالش برانگیز عروسی انتخاب دسته گل عروس است که معمولا از گذشته نماد زیبایی و سلیقه عروس محسوب می‌شود. از دسته‌های گل آبشاری وحشی تا دسته گل‌های سنتی را می‌توان برای مراسم عروسی استفاده نمود. این دسته گل به ظاهر کوچک به بخش مهمی از زندگی شما و به روز عروسی‌تان بازمی‌گردد. بنابراین، سعی کنید تا دسته گل عروس را متناسب با ظاهر و تم اصلی مراسم عروسی انتخاب کنید. ما در این مقاله به معرفی انواع دسته گل عروس پرداخته‌ایم تا با در دست نگه‌داشتن هرکدام از آن‌ها زیبایی را در دستانتان احساس کنید.

دسته گل عروس

 1. دسته گل عروس کلاسیک

 2. دسته گل عروس کلاسیک یکی از محبوب‌ترین و در عین حال سنتی‌ترین اشکال دسته‌های گل به شمار می‌رود. این دسته‌های گل به صورت گرد چیده شده و غالبا دارای یکنواختی بصری می‌باشند. گل‌های منتخب در دسته گل عروس کلاسیک بلند برش خورده و با یک پارچه، سیم و روبان بسته می‌شوند. به طور کلی، گل‌های رز، صدتومانی، داوودی، سوسن، ارکیده و آفتابگردان می‌توانند به عنوان گل‌های اصلی در این دسته قرار بگیرند و اطراف آن نیز از گل‌های دارای رنگ‌های متناسب استفاده می‌گردد. دسته گل عروس کلاسیک بسیار شیک و زیباست. با این حال، به دلیل سادگی بیشتر در مراسم‌های عروسی کوچک و صمیمی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  دسته گل عروس

 3. دسته گل عروس بیدرمایر

 4. دسته گل عروس بیدرمایر دارای شکل ظاهری کاملا دوار بوده و نسبت به نوع کلاسیک از نظم خاصی برخوردار است. تمام گل‌ها به صورت کاملا یکپارچه درو اثر هنری متقارنی پدید می‌آورند. گل‌های ارکیده، رز، کوکب و سایر گل‌های متقارن قادرند در این نوع دسته گل مورد استفاده قرار گیرند.

  دسته گل عروس آبشاری

 5. دسته گل عروس آبشاری

 6. اگر دوست دارید آبشار گل‌های آراسته و زیبا از دستانتان جاری شود، دسته گل عروس آبشاری از آن ِ شماست. این نوع دسته گل متشکل از برگ‌های سبزرنگ و شکوفه‌های رنگی است. بالای این دسته گل دایره‌ای بوده اما در پایان که به مجاورت پای عروس می‌رسد، در یک نقطه ختم می‌شود. تقریبا از هر گلی می‌توان در این نوع دسته گل عروس استفاده نمود اما گل‌های پُرگلبرگ و برجسته مانند رز، صدتومانی و سوسن مناسب‌تر از سایرین هستند.

  دسته گل عروس کوچک

 7. دسته گل عروس کوچک

 8. دسته‌های گل‌ عروس کوچک به دلیل سایز و خلوت بودن طرح کلی برای عروس‌های ریز اندام و ساقدوش‌ها می‌باشند. این نوع دسته گل بسیار سبک وزن بوده و حملشان با دست بسیار ساده است. به طور کلی، دارای شکل دوار بوده که با روبان نیز تزئین و بسته می‌شوند. این نوع دسته گل غالبا دارای چند گل اصلی بوده و هیچگونه علف زینتی ندارند. گل‌های رز، صدتومانی، ژربرا و آلاله مناسب این دسته‌ها هستند.

  دسته گل عروس گرد

 9. دسته گل عروس گرد

 10. متداول‌ترین انتخاب عروس‌ها نوع گرد دسته گل عروس می‌باشد. ظاهر این دسته گل‌ها دارای تعادل و هماهنگی بصری است. این دسته گل‌های دوار معمولا از تنوع کمتر گلی برخوردار بوده و از گل‌های دایره‌ای شکل نظیر لاله نعمان، رز، صدتومانی و… برای چیدمان آن استفاده می‌گردد.

  دسته گل عروس مرکب

 11. دسته گل عروس مرکب

 12. دسته‌گل عروس مرکب به یک سطح مشخص از تکامل و خلاقیت دست یافته‌ است. با این که کمتر عروسانی به دنبال چنین دسته‌های گلی هستند اما می‌توان گفت انتخاب زیبایی برای آنان شمرده می‌شود. این نوع دسته گل عروس به طور معمول از یک گل ایجاد شده که با کنار هم قرار گرفتن چندید گلبرگ اندازه آن گل تا حد یک دسته گل کامل افزایش پیدا کرده. دسته گل عروس مرکب جزء انتخاب‌های متداول نیست. تجربه حمل چنین دسته گلی می‌تواند چالش برانگیز باشد. حتی ممکن است خرید آن با برچسب قیمت بالایی همراه باشد اما اگر به دنبال طرح‌های ساده و تاثیرگذار هستید، این نوع را انتخاب کنید.

  دسته گل عروس خوشه ای

 13. دسته گل عروس خوشه‌ای

 14. اگر شما جزء عروسان مدرن هستید، دسته گل عروس خوشه‌ای برای شما مناسب است. یک خوشه پر از گل‌های متناسب اما گاها ناموزون که با یک روبان زیبا آراسته شده‌اند. ظاهر این دسته گل زیبا از ترکیب چند گل مرکزی و اصلی با گل‌های ریزتر و دارای شکل و شمایل و ابعاد متفاوت است.گیاهان سبز زینتی جزء لاینفک اینطور دسته‌های گل عروس شمرده شده‌اند.

  دسته گل عروس هلالی

 15. دسته گل عروس هلالی

 16. دسته گل عروس هلالی سبک منحصر به فردی از دسته گل شمرده شده که با یک قوس منعطف دارای ظاهری جذاب است. بیشتر گل‌ها در وسط متمرکز شده و چیدمان آن‌ها تا دو سو گسترش می‌یابد. اگر کسی از دور شما را نظاره کند، احساس می‌کند هلال ماه در دستان شماست!

  دسته گل عروس وحشی

 17. دسته گل عروس مدرن

 18. در دسته گل عروس مدرن، هیچگونه فرم و یا شکل خاص اجباری نیست. گل‌ها و علف‌های زینتی کاملا نامرتب و در زوایای غیرمنتظره گرد هم می‌نشینند و شکل ناپایداری را رقم می‌زنند. این آرایش پیچیده مختص مراسم‌های عروسی مدرن و نامتداول نیز می‌باشد. حتی برای این نوع دسته گل از گل‌های شیپوری، مرغ بهشت، آنتوریوم و… استفاده می‌گردد. می‌توان گفت یکی از نامتعارف‌ترین دسته گل‌ها برای نمایش خلاقیت و خاص پسندی دسته گل عروس مدرن است.

     
  دسته گل عروس تک شاخه

 19. دسته گل عروس تک شاخه

 20. زیبایی در سادگی است و اگر تمایل دارید ظاهر فروتنانه خود را در مراسم عروسی حفظ کنید، از دسته گل نوع تک شاخه استفاده نمائید. لمس ظرافت یک نگاه رمانتیک و شیرین در این تک شاخه نهفته است. لازم نیست حتما از گل‌های شگفت انگیز استفاده کنید، حتی یک شاخه گل رز کافی است!

  دسته گل عروس توپی

 21. دسته گل عروس کروی

 22. اگر به اشکال دوار علاقه‌ مند باشید، احتمالا دسته گل کروی یکی از علایق و انتخابات محبوب شماست. این دسته‌های گل با کمک یک روبان به دستان شما آویخته می‌شود و شمایل زیبایی بر جای می‌گذارد و بیشتر مناسب مراسم نامزدی عقد یا ساقدوش‌ها می‌باشد.

  دسته گل با میوه

 23. دسته گل عروس میوه‌ای

 24. یک ایده تازه پائیزی برای عروسانی که مراسم عروسی‌شان در این فصل است. ممکن است وجود میوه در دسته گل عروس کمی شلوغ و غیرعادی به نظر برسد اما به اندازه کافی خلاقانه است. با این حال، باید توجه داشته باشید که این دسته گل کمی سنگین‌تر از سایرین می‌باشد

یک نظر بدهید

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید